Hakkımızda image
1985 yılında İzmir-Yenişehir’deki ilk tesisinde inşaat sektörüne yönelik bitüm ve akrilik emprenye süngerlerin üretimini yapmak üzere faaliyetlerine başlayan Mebant, ilerleyen yıllarda teknoloji, ekipman, ürün çeşitliliği ve üretim yöntemi açısından sektöründe öncü olmuş; bitümlü süngerlerin yanı sıra farklı sektörlerdeki, değişik uygulama alanlarına yönelik hava, ses, toz, titreşim yalıtımı sağlayan esnek köpük malzemelerle hazırlanan izolasyon çözümleri üretmeye başlamıştır.
Temel odak noktamız, otomotiv, beyaz eşya, inşaat, elektronik, denizcilik, ısıtma-soğutma-havalandırma ve ambalaj sanayi gibi birçok sanayi için ısı, ses, su, titreşim ve toz yalıtım ürünlerinin üretimidir.
Bugün otomotiv, beyaz eşya, inşaat, marin, elektronik, ısıtma-sogutma-havalandırma alanlarında uzmanlaşan Mebant, “sünger işlemeye yönelik laminasyon, 2 boyutlu pres kesim, 3 boyutlu CNC sünger işleme, kontinü yarım kesim (kiss-cut), CNC sünger yarma, thermoforming” ve benzeri üretim yöntemlerini kullanarak, üstün performanslı , fonksiyonel ve ekonomik yalıtım ürünleri sunar.
Proje aşamasından üretim ve lojistiğe kadar tüm hizmetlerde müşteri memnuniyetini ön planda tutan, doğru ürünü, doğru zamanda, doğru şekilde ve uygun fiyata sunmayı ilke edinen Mebant, Eskişehir ve Romanya olmak üzere 3 farklı tesiste faaliyetlerini sürdürmekte, dünyadaki sektörel gelişmeleri hızla bünyesine adapte ederek, kendini yenilemeye devam etmektedir.
Ana faaliyet alanına uzun vadeli odaklanması ve özverili çalışmaları ile Mebant, geçmiş yıllarda endüstriyel izolasyon konusunda pazar lideri olmuştur. Müşterilerimizle proaktif hizmet, karşılıklı güven ve iş ahlakı içeren, yüksek düzeyde teknik uzmanlığa dayanan, uzun süreli, sürdürülebilir ilişkiler kurmak için çok çalışıyoruz.